Projekty i działania międzypokoleniowe

11/07/2022

Integracja i współpraca międzypokoleniowa to dla nas priorytetowa przestrzeń dla rozwoju naszych działań.

Od początku realizujemy wyzwanie, aby łączyć generacje, budować wspólne obszary dla dyskusji i twórczej pracy.

W ciągu ostatnich 10 lat zorganizowaliśmy wiele spotkań, seminariów, warsztatów, projektów, wydarzeń, których podstawowym celem było robić coś wspólnie – młodzi i starsi.

Współpracujemy z przedszkolami, szkołami, uczelniami wyższymi (Uniwersytet Łódzki, Uniwersytet Medyczny w Łodzi), szkołami zawodowymi.

W czasie pandemii udało się nam przygotować kilka przedstawień dla najmłodszych odbiorców – pracowaliśmy online, poszerzając znacząco nasze kompetencje cyfrowe i dzieląc się umiejętnościami z seniorami, którzy tworzą i przygotowują różnego rodzaju materiały edukacyjno-artystyczne dla dzieci i młodzieży.

Debaty ze studentami oraz warsztaty przygotowywane przez studentów dla seniorów, to także ważne formy spotkania się młodych i starszych, poznawania się oraz odkrywania podobieństw i różnic. Krótko mówiąc, najlepsza droga do lepszego wzajemnego zrozumienia i porozumienia.

Zapraszamy na nasze profile:

https://www.facebook.com/Centrum-Inicjatyw-Mi%C4%99dzypokoleniowych-804268539675006
https://www.facebook.com/SharingChildhood2
https://www.facebook.com/hipokamplodz

Bajka na YouTube

Galeria

Obserwuj, polub, podziel się 🙂

Inne aktualności

BILDUNG+DIGITAL?!

BILDUNG+DIGITAL?!

Za nami ostatnie spotkanie partnerskie – tym razem w Czechach, w miejscowości Frydek-Mistek. Podsumowaliśmy wszystkie działania i materiał...

czytaj dalej
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial